
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.02 mm |
| Width | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | 200 mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Accuracy | 1 % |
| Max Output Current | 2.5 mA |
| Operating Supply Current | 600 µA |
| Input Bias Current | 50 nA |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Reference Voltage | 1.222 V |
| Amplifier Type | Current Sense Amplifier |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 2248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.08977 | $0.89770 |
| 50 | $0.07826 | $3.91300 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.05942 | $29.71000 |
| 1000 | $0.05318 | $53.18000 |
| 3000 | $0.05318 | $159.54000 |
| 5000 | $0.05070 | $253.50000 |
